Czy zrezygnować z nocnego karmienia?

Witam , mam pytanie odnosnie nocnego karmienia Moj roczny syn je:o 19/20 mleko 210 ml do spania. 23/24godz 210ml o 4,5godz 210ml pozniej zjada sniadanie 8,9,10 zalezy jak wstanie sniadania sa rozne,nastepnue ok 14,15 jest obiadek w miedzy czasie owoc no i niestety obiadow duzo nie jada ale byc moze mu to wystarcza, nie wpycham w niego nastepnie podwieczorek ok 17,17:30 no i mleczko 19,20 .zastanawiam sie czy zrezygnowac z nocnego karmienia bo moze on w dzien je za malo i nadrabia w nocy?

Lek. Tomasz Budlewski

Podstawą żywienia dzieci w 1 rz. jest mleko, jednak jeśli synek skończył rok, to faktycznie można już powoli rezygnować z nocnych karmień, jesli się budzi to można w nocy mleko zastępować wodą.