Czym objawia się schizofrenia paranoidalna?

dzien dobry mam nie stwierdzona jeszcze schizofrenie paranoidalna, moje zycie i styl życia nie myląc styl bycia jest podobny do tego typu choroby. Miewam co jakiś czas lepsze i gorsze dni. Gdy mam te gorsze dni, pogłębiają mi sie myśli'' co mi dolega '' mam takie lekkie halucynacje i głupie myśli związane z tym czy to schizofrenia. Ciężko mi z tym żyć. Co to za choroba?? biorę leki na schizofrenie różnego typu. Może to uzależnienie od czegoś lub leków pomagającym w tej chorobie. POMOCY

Witam.
Na podstawie Pana wypowiedzi bardzo trudno stwierdzić, co Panu dolega. Nie wiem też, kto zapisał Panu różnego typu leki.
Sądzę, że dobrym pomysłem jest w tej sytuacji wizyta u lekarza psychiatry, który przeprowadzi wywiad i zaleci dalsze postępowanie np. psychoterapię.
Pozdrawiam

Pisze Pan o tym, że bierze leki na schizofrenię. Rozumiem zatem, że jest Pan w kontakcie z lekarzem psychiatrą. Jeśli ma Pan wątpliwości co do słuszności diagnozy, albo dostrzega Pan nowe objawy, najlepiej będzie omówić je z lekarzem prowadzącym Pana leczenie. Diagnoza schizofrenii, jak i każdej innej choroby, nie może odbyć się na podstawie krótkiej wiadomości, ponieważ spektrum możliwych objawów jest szerokie, a diagnoza zależy od tego, jakie z tych objawów, a także ile ich występuje.
Zdecydowanie zalecam regularne przyjmowanie leków i kontakt z lekarzem psychiatrą oraz psychologiem.
Dobrym pomysłem jest także zdobywanie wiedzy na temat choroby, czytanie informatorów, poradników, uczestniczenie w grupach psychoedukacyjnych. Podstawowe informacje można znaleźć nawet na portalu abczdrowie.pl -> https://portal.abczdrowie.pl/schizofrenia . Najważniejsze to nie traktować tej choroby jako czegoś niezwykłego. To choroba. To wszystko. Można to skutecznie leczyć.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
www.grabowski.gr
seksuolog@grabowski.gr