Depresja, zmęczenie, ból głowy i klatki piersiowej, nieregularne miesiączki oraz płaczliwość

Mam 18 lat. Mam depresję, nie zawsze panuję nad swoimi emocjami, jestem gwałtowna i wybuchowa, krzywdzę najbliższe mi osoby. Robię z igły widły. Nie mam siły, jestem zmęczona często boli mnie głowa, klatka piersiowa, mam nieregularne i bardzo bolesne miesiączki, ciągle płaczę, bez powodu bądź z błahego powodu wpadam w szał, gniew. Pokłócona jestem z całym światem. A teraz masowo wypadają mi włosy. Ratunku pomocy?

Witam Cię,
wymieniłaś wiele objawów, zastanawiam się, czy depresję ktoś u Ciebie zdiagnozował, czy to jest Twój opis samopoczucia? Czy w ostatnim czasie robiłaś wyniki badań? Zachęcam do określenia poziomu żelaza, magnezu, hormonu tarczycy. Jeśli medycznie będzie wszystko w porządku, to znaczy, że Twoje trudności są natury psychicznej. Należy również wziąć pod uwagę Twój wiek - w tym czasie zachodzi wiele zmian hormonalnych w Twoim organizmie, co też może niekorzystnie wpływać na Twoje samopoczucie - huśtawki nastroju, wybuchowość, płaczliwość itd. Pierwsze co, to zachęcam do kontaktu z lekarzem rodzinnym, któremu powinnaś szczegółowo opis swój stan i poprosić także o zlecenie badań. Jeśli wszystko będzie w porządku, a Twoje samopoczucie nie ulegnie poprawie możesz zgłosić się w szkole do pedagoga/psychologa lub do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Trzymam za Ciebie kciuki

Izabela Makowska-Trzeciak

Dzień dobry!

Z pewnością powinna być Pani pod opieką psychologa i/ lub lekarza psychiatry. Być może także endokrynologa, ponieważ wiele z opisanych przez Panią objawów może mieć związek z zaburzeniami hormonalnymi. Odkryć, jaka jest przyczyna Pani problemów może lekarz. Niestety, diagnoza za pośrednictwem Internetu nie jest możliwa.

Pozdrawiam!