Dlaczego dziecko samo nie oddaje stolca?

Dziecko ma duży apetyt a nie oddaje stolca. Dwa dni temu podamy czopek glicerynowy po kilku minutach był stolec a do dnia dzisiejszego nic . Jak mogę pomóc dla dziecka.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Przyjmuje się, ze stolec powinien wystąpić raz na trzy dni, wtedy nie ma powodów do zmartwień. Jeśli występują problemy, to przede wszystkim należy zadbać o prawidłową dietę i nawodnienie. Jeśli nadal występuje problem z oddawaniem stolca, to trzeba zgłosić się do lekarza, ponieważ należy wykluczyć przyczyny chorobowe takiej sytuacji.