Dlaczego mam to wrażenie opuchnięcia rano?

Jestem kobietą 22 lata. Nie wiem dlaczego ale gdy wstaje rano czuje się bardzo wzdęta i opuchnięta wodą. Towarzyszy mi przy tym uczucie pełnosci oraz chcec wymiotowania a także osłabienie i brak sił. Co z tym zrobić? Co to może być?
KOBIETA, 22 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią problemy mogą mieć podłoże w wielu przyczynach. Po pierwsze może to być zależne od diety i problemów gastrycznych. Spożywanie ciężkostrawnych, tłustych potraw i picie gazowanych napoi, zwłaszcza przed snem, może powodować uczucie pełności i występowanie wzdęć.

Opuchlizna u kobiet może być też spowodowana zatrzymaniem wody w organizmie. Dzieje się tak najczęściej przed planowaną miesiączką.

Istnieje też kilka chorobowych przyczyn takiego stanu. Należą do nich między innymi: zespół jelita drażliwego (IBS), nietolerancje pokarmowe (np. laktozy, glutenu), czy problemy hormonalne.

Zalecamy udanie się do lekarza rodzinnego i opisanie swoich symptomów. Będzie on w stanie zaproponować dalsze postępowanie, zlecić odpowiednie badania i zaplanować ewentualne leczenie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-znaczyc-ta-opuchlizna-z-rana

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.