Dlaczego szwy po usunięciu drenażu się nie goją?

Witam. Mój mąż jest po 3 odmie samoistnej. Ostatnią miał w styczniu tego roku 10.02 miał zdjęte szwy po usunięciu drenażu ale szew nie za dobrze się goi. Jest zaczerwieniony, sączy się ropa i boli. Byliśmy dziś na SOR ale lekarz który usuwał szwy i drenaż stwierdził że w ranie jest nić wewnętrzna, szew sie rozszedł i wszystko samo sie ładnie wygoi. Pytanie czy miał rację?Boimy się żeby nie wdało się jakieś zakażenie. Proszę o poradę.

Witam , Szanowna Pani , nie jestem w stanie powiedzieć nic konkretnego nie będąc lekarzem wykonującym dotychczasowe zabiegi! Nie widzę też stanu obecnego rany!-jak więc mogę udzielić porady na odległość W-wa-Łuków?!?! Proponuję pozostawać pod opieką dobrego chirurga w Łukowie!!! z.żurawski