Jak pielęgnować skórę wokół drenażu?

Witam. Wczoraj miałam czyszczonego ropniaka w pachwinie. Lekarz założył drenaż mówił żeby nie moczyć i przyjść na drugi dzień. Dzisiaj był inny lekarz. Zmienił drenaż powiedział ze na zmianę wietrzyc i przemywac i przyjść za tydzień. Którego lekarza posłuchać? Czy z drenazem można tak długo chodzić?

Witam , nie znam stanu obecnego choroby - nie potrafię wiec odpowiedzieć autorytatywnie - NA ODLEGŁOŚĆ! Prosze jednakowoż pozostawać pod opieką chirurgów! z.żurawski