Dlaczego tak swędzą mnie dłonie?

Od jakichs 3tygodni BARDZO swedzą mnie dlonie, szczegolnie miedzy palcami. Swedzenie oto nasila sie znacznie w nocy. Mam tam wysypke w postaci grudkowatych czerwonych plam. Swedzenie to doprowadza mnie prawie do obłędu gdyz uniemozliwia normalne funkcjonowanie i uzywanie dloni. Od drapania mam rany az do krwi wiec oprocz swedzenia takze piecze. Lekarz dermatolog stwierdzil,ze to alergia i przepisal masci ze sterydami i leki przeciwhistaminowe tradycyjnie (mam azs i sama myslalam,ze to alergia choc od bardzo dawna nie mialam zadnych objawow skornych). Po ok. 2tyg. Stosowania leków stwierdzam jedynie pogorszenie, poniewaz teraz mam wysypke tez na rekach w posyaci czerwonych plamek. Podejrzewam,ze może to byc swierzb ale byc moze to cos innego? Probowalam odstawic jedzenie i picie, eliminować to, co wydawalo mi sie potencjalnym alergenem, ale bez skutku. Jest weekend wiec prawdopodobnie lekarz dyżurny odesle mnie z krzykiem za zawracanie glowy. Prosze o pomoc

Lek. Michał Lenard

Sugeruję skonsultowanie problemu z drugim dermatologiem, który Panią zbada, oceni zmiany i zdecyduje o leczeniu. Pozdrawiam!