Dlaczego trzylatek nieustannie kaszle?

Witam. Mój 3 letni syn kaszle od 3 miesięcy. W nocy ma czeste dlugotrwajace ataki kaszlu, w dzień pokasłuje a ataki ma po wysiłku)Ma stwierdzona alergie na kota( nie mamy kota, babcie maja kota) i alt. Alternaria. Był leczony syropami, sterydami wziewnymi(seretide) ostatnio właczony antybiotyk -klacid. Nic nie pomaga. Pediatra stwierdzila astme i kazala szukac pomocy u specjalisty ale zarowno leki od alergologa jak i laryngologa nic nie pomagaja. Co jeszcze można zrobic?

Można jeszcze skonsultować z gastrologiem celem wykluczenia refluksu który tak przy okazji może być przyczyną astmy Kaszel może być również spowodowany stosowanymi lekami wziewnymi oraz alergia nawet jeśli ekspozycja na alergen jest rzadko