Do jakiego lekarza powinna udać się osoba z dusznościami i brakiem apetytu?

Ból w klatce piersiowej, duszność, brak apetytu, zmęczenie, osłabienie.. Dawna energia VS choroba... Od 3-4 miesięcy odczuwam złe samopoczucie objawiające się znacznym osłabieniem, ciągłym zmęczeniem, dusznościami (problem ze wchodzeniem po schodach, w czasie jazdy na rowerze). Wydawało się, że to przepracowanie (praca 7 dni w tygodniu) i mała ilość snu. Miesiąc temu dopadło mnie przeziębienie z silną infekcją gardła, raz zdarzyło mi się stracić przytomność. Od tamtej pory mam urlop, ale zamiast odpoczynku, samopoczucie pogarsza się; odczuwam ból w klatce piersiowej (ciężko określić w którym dokładnie miejscu), duszność (płytki oddech), brak apetytu (dziwny posmak w czasie posiłku), nagle pojawiające się stany podgorączkowe, wypieki na twarzy, śpię całymi dniami.. Wykonano badania: morfologia (ob 11), mocz, RTG klatki piersiowej, EKG - wyniki są w normie. Mam problem z odcinkiem szyjnym kręgosłupa, na początku roku mocno mi dokuczał. Kardiolog stwierdził, że dolegliwości są od kręgosłupa szyjnego i przepisał tabletki Tolperis VP oraz Dexak. Po 2-3 dniach odstawione ze względu na dokuczliwe działania niepożądane - drgawki, gorączka, silna potliwość, ciągły sen.. Przebyte w przeszłości choroby: zakrzepica kończyny dolnej po usuwaniu żylaków, usunięcie macicy.. Proszę o pomoc, gdzie się skierować w celu dalszych, skutecznych badań? Mariola, 58 lat

Lek. Michał Lenard

Przy prawidłowych wynikach przyczyny Pani objawów mogą być na podłożu psychogennym. Sugeruję wizytę u psychiatry, który z Panią porozmawia i w razie potrzeby zleci Pani leczenie. Pozdrawiam!