Duszności i opis RTG klatki piersiowej u 86-latki
Moja babcia ma duszności i jest bardzo słaba.Prywatnie zrobiła rtg.kl.p i w opisie jest napisane:w polu płuca prawego widoczne pogrubiałe przegrody międzyzrazikowe o etiologii zapalnej zastoinowej .Prawa kopuła przepony wyżej ustawiona.Poszerzony cień śródpiersia górnego naczyniowo.Sylwetka serca o konfiguracji miopatycznej.Aorta zmieniona miażdżycowo,wydłużona.Lewa kopuła przepony gładka. Lekarz rodzinny stwierdził zapalenie płuca i zlecił Duomox ,na podstawie tego opisu ,nawet nie badając

KOBIETA, 86 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Nie twierdzę iż diagnoza zapalenia płuc jest błędna, jednak w przypadku Babci myślę iż nie tylko to wpływa na ogólne osłabienie i duszność. Opis wnosi na temat niewydolności krążenia oraz cech miażdżycy głównych naczyń. Przez to serce nie jest w stanie pompować krew w ilościach pokrywających w 100% zapotrzebowanie organizmu. Sugerowałbym zgłosić się z Babcią do kardiologa.