Duże pragnienie, suchość w ustach u 11-latki po odczulaniu

Moja córka ma 11 i lat i od 4 lat jest odczulana (alergia na trawy, pyłki). regularnie bierze claririne, singulair5 i seretide 125. 2 tyg temu miała zapalenie gardła, brała antybiotyk duomox. nastapiła poprawa i tydzień po kuracji antybiotykowej była na odczulaniu. Dwa dni pozniej skarzyla sie na ból gardła i miała stan podgorączkowy. Lekarz zalecił syropy i tabl. na gardło. Córka jednak ma duze pragninienie, suchośc w ustach (niegdy tego wczesniej nie było) a temperatura raz 37,2, a pozniej 36,

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Objawy Pani córki niekoniecznie muszą być związane z odczulaniem. Bardziej prawdopodobna jest rozpoczynająca się nowa infekcja, stan zapalny gardła i jamy ustnej. Proponuję skonsultować się z pediatrą, który po zbadaniu dziecka podejmie decyzję o dalszym postępowaniu.