Gruczoły piersiowe u 19-latka

Witam. Czy Facet może zachorować na raka piersi ? Mam odstające piersi i nie ukrywam że nie jest to normalne.. Mam 19 lat 180cm i 78 kg . Aż tak nie jestem przy kości jak wyglądają moje piersi. Co moge z tym zrobić? Byłem u lekarza stwierdził ze to tkanka tłuszczowa.. Ok widziałem piersi gdzie jest tłuszcz , ale ja mam gruczoł. Wstydzę się z tym co robić ?

Warto, aby wykonał Pan sobie usg gruczołów piersiowych, aby odróżnić potencjalną ginekomastię od steatomastii. Warto również na początek oznaczyć sobie poziom prolaktyny we krwi i w razie jego zwiększenia udać się do endokrynologa i wykonać MRI przysadki. Warto, by zbadał Pana endokrynolog i ocenił, czy może mieć Pan inne zaburzenia hormonalne, wtedy ew. zleci dodatkowe badania.

Pozdrawiam

Marek Derkacz