Guzki w piersi - co mogą oznaczać?

Witam.

Mam 21 lat i od 2 lat wyczuwam w lewej piersi twarde zgrubienia - guzki o dosyć dużej wielkości. W czasie miesiączki są one bardziej wyczuwalne. Mimo tego pierś ta jest troszkę mniejsza od prawej i nieraz mnie pobolewa, kuje. W mojej rodzinie nikt nie miał raka, lecz martwi mnie wielkość i liczność guzków w tej piersi. Umówiłam się do lekarza na badania USG, idę za kilka dni, ale byłabym wdzięczna za opinie też tutaj.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Wykonanie badania USG jest bardzo rozsądnym postępowaniem. W 4/5 przypadków wykrywane zmiany w piersi okazują się niegroźne. Ale jak doskonale wiemy mogą też świadczyć o raku piersi. Usg pozwoli na postawienie wstępnej diagnozy i określenie etiologii zmian.