Guzki wyczuwalne pod żuchwą

Od ok 4 mies utrzymuje sie u mnie para gulek o tej samej wielkości pod żuchwa, troche w strone szczęki. Obecnie nie mam możliwości aby udać sie do lekarza. Jednak teoche mnie to martwi. Czy to moze byc coś groźnego ? Mam 20 lat, jeatem studentka, choruje na anoreksję od 5 lat.

Dzień dobry,

Teoretycznie mogą być to powiększone węzły podżuchwowe. Proszę zapisać się na wizytę do laryngologa, który zaleci Pani odpowiednie postępowanie. A może miała Pani niedawno infekcję i po niej doszło do powiększenia węzłów chłonnych.W razie obaw proszę udać się do lekarza.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz