Czy to badanie musi być wykonane z kontrastem?

Witam. Robiąc rezonans magnetyczny głowy wykryto u mnie zmiany policystyczne w zatoce szczękowej jak i przerost małżowiny nosowej. W celu dogłębnej diagnozy polecono zrobienie tomografii zatok. Moje pytanie jest takie, czy powinnam zrobić z kontrastem czy bez, ponieważ zdania są podzielone wśród specjalistów ?
KOBIETA, 28 LAT 9 miesięcy temu

Rezonans czesto przekłamuje a propo zatok. Nie naswietlaj się tak. TK to 140 zdjęć zatok. Zrób jedno zwykłe zdjęcie zatok! Tam nic się nie dzieje.