Jak ocenić ten wynik badania zatok u 25-latki?

Odebrałam dziś wyniki z rezonansu magnetycznego. Z opisu wynika, że mam masywne zgrubienia śluzówek w lewej zatoce szczękowej, wypełniające w całości światło zatoki oraz polipowate zgrubienia śluzówek w prawej zatoce szczękowej. Chciałabym się dowiedzieć czy to coś poważnego i jak będzie wyglądało leczenie.

RM przekłamuje często obraz zatok. Opieram się tylko na TK zatok. Ale TK zatok to ilość promieni rentgenowskich równa 160 zdjęciom przeglądowym zatok. Nie rób tego. TK robimy tylko w przypadku podejrzenia groźnych chorób lub gdy szykujemy kogoś do leczenia operacyjnego zatok. TK to nie wizyta u fotografa. Skutkować to może w przyszłości rakami tarczycy!