Co wynika z tego tk zatok dziecka?

Dzień dobry. Opis TK zatok- skierowanie z poradni laryngologicznej (12 letniego dziecka). „W prawej zatoce szczękowej widoczne zgrubienia błony śluzowej do 7 mm w zachyłku zębowo-dołowym, ściana zatoki pogrubiała jak w przypadku przewlekłych zmian zapalnych. W lewej zatoce szczękowej zgrubienia śluzówki do 3 mm. Ujścia zatok szczękowych obustronnie niedrożne. Niewielkie miejscowe zgrubienia śluzówki zatoki klinowej oraz w dolnych częściach zatok czołowych. Zmiany zapalne sitowia. Niedrożne kompleksy ujściowo-przewodowe zatok czołowych i klinowej. Pogrubiała błona śluzowa małżowiny nosowych dolnych. Części kostne bez zmian.” Córka regularnie bywa u dentysty- zęby są w porządku. Jest pod stała opieka alergologa - astma oskrzelowa. 4 dni po wykonaniu badania ( gorączka 39 -rozpoznanie : ostre zapalenie zatok i antybiotyk). Czy opis może świadczyć o przewlekłych zmianach zapalnych czy o zapaleniu, które córka akurat przechodziła. Na wizycie nie miałyśmy jeszcze opisu badania TK- dlatego tez nie mogłam zapytać, a wizytę w poradni laryngologicznej mamy dopiero w listopadzie. Córka w okresie od września do lutego - ciagle choruje ( najczęściej rozpoznanie to ostre zapalenie zatok , obturacja oskrzeli. Bardzo proszę o opinie

Masz blisko. Przyjedź z tymi płytami TK zatok. TK zatok to dawka promieni rentgenowskich równa 160 zdjęciom klatki piersiowej. Kto dziecku w tym wieku zleca TK zatok???!!!