Co znaczy ten wynik tk zatok obocznych nosa?

Dzien dobry Bardzo proszę o interpretacje wyniku TK zatok obocznych nosa. Nieregularne zmiany przerostwoe śluzówki wypełniają praiwe całkowicie lewą zatokę szczękową.Okrężne nieregularne pogrubienie śluzówki prawej zatoki szczękowej do 9mm.Pogrubienie śluzówki w przyujsciowym odcinku lewej zatoki czołowej i sitowiu tylnym lewmy.Drobne odcinkowe pogrubienie śluzówki w zatoce klinowej po stronie lewej.Ujście lewej zatoki czołowej i szczękowej niedrożne,ograniczenie drożnosci sitowia lewgo.Lewostronne skrzywienie przegrody nosa,pneumatyzacja małżowiny nosa środkowej prawej. Z góry dziękuje

Oczywiście konieczny pełny wywiad i badanie najlepiej ocena LARYNGOLOGICZNA Opis TK ZATOK wskazuje na przewlekłe zmiany zapalne; do interpretacji klinicznej Ważne objawy, historia leczenia ; stan ogólny pacjenta, schorzenia współistniejące, stosowane terapie, tryb życia, tryb pracy; Badanie ogólne i specjalistyczne Czy wykonywano jakieś zabiegi laryngologiczne, operacje zatok, płukania etc

OPIS TK ZATOK: TK zatok obocznych nosa. Nieregularne zmiany przerostwoe śluzówki wypełniają praiwe całkowicie lewą zatokę szczękową.Okrężne nieregularne pogrubienie śluzówki prawej zatoki szczękowej do 9mm.Pogrubienie śluzówki w przy ujsciowym odcinku lewej zatoki czołowej i sitowiu tylnym lewym. Drobne odcinkowe pogrubienie śluzówki w zatoce klinowej po stronie lewej.Ujście lewej zatoki czołowej i szczękowej niedrożne,ograniczenie drożnosci sitowia lewgo. Lewostronne skrzywienie przegrody nosa ,pneumatyzacja małżowiny nosa środkowej prawej. " Pozdrawiam i zapraszam na kons NEUROLOGICZNĄ