Na co może wskazywać moje badanie tomografii komputerowej zatok?

Dzień dobry, proszę o interpretację TK zatok. TK wykonane z uwagi na przewlekły katar, spływający po tylnej ścianie gardła. Leczony wcześniej antybiotykami - bez rezultatu. RTG zatok bez zmian. "Przyścienne zgrubienie śluzówki w zatokach czołowych, sitowiu, klinowych, szczękowej prawej do 8 mm. Polipowate pogrubienie tkanek miękkich w lewej zatoce szczękowej od strony zachyłka zębodołowego 19X18 mm. Wierzchołki korzeni zębowych w zatoce szczękowej lewej. Esowata przegroda nosa położona pośrodkowo. Komórka Hallera po stronie lewej. Kompleksy ujściowo-przewodowe drożne. Zwężone lewe ujście zatoki szczękowej z powodu zgrubień śluzówki i obecności komórki Hallera. Ubytek 4mm w przyśrodkowej ścianie prawej zatoki szczękowej łączy zatokę z przewodem nosowym środkowym. Wnioski: Pneumatyzacja małżowin nosowych środkowych. Pogrubienie części miękkich małżowin szczególnie środkowej i dolnej prawej ogranicza drożność przewodów nosowych środkowego i dolnego prawego. Nosogardło na poziomie nozdrzy tylnych drożne.

Konieczna konsultacja LARYNGOLOGICZNA; pełny wywiad chorobowy, badanie ;
Opisane zmiany w zatokach do interpretacji klinicznej . Opis TK :
"Przyścienne zgrubienie śluzówki w zatokach czołowych, sitowiu, klinowych, szczękowej prawej do 8 mm. Polipowate pogrubienie tkanek miękkich w lewej zatoce szczękowej od strony zachyłka zębodołowego 19X18 mm. Wierzchołki korzeni zębowych w zatoce szczękowej lewej. Esowata przegroda nosa położona pośrodkowo. Komórka Hallera po stronie lewej. Kompleksy ujściowo-przewodowe drożne. Zwężone lewe ujście zatoki szczękowej z powodu zgrubień śluzówki i obecności komórki Hallera. Ubytek 4mm w przyśrodkowej ścianie prawej zatoki szczękowej łączy zatokę z przewodem nosowym środkowym. Wnioski: Pneumatyzacja małżowin nosowych środkowych. Pogrubienie części miękkich małżowin szczególnie środkowej i dolnej prawej ogranicza drożność przewodów nosowych środkowego i dolnego prawego. Nosogardło na poziomie nozdrzy tylnych drożne. "
Dalsza diagnostyka, pełny wywiad, badanie; Ważna kompleksowa ocena neurologiczna; ocena stanu zdrowia, obciążeń, nastroju, snu; trybu życia, Pozdrawiam i zapraszam