Jak ocenić wynik TK zatok u 43-letniej kobiety?

Bardzo bym prosiła o interpretacje TK, wizytę u lekarza mam za 2 tygodnie, a opis mnie trochę martwi. Zatoki czołowe asymetryczne (lewa większa "kosztem" prawej) ze znacznym i nierównomiernym pogrubieniem śluzówki zwłaszcza ścian dolnych, o zmniejszonej powietrzności, bez płynu z niedrożnymi ujściami. Komórki sitowia ze znacznym pogrubieniem śluzówki, niemal bezpowietrzne, bez płynu. Zatoki klinowe asymetryczne (prawa większa "kosztem" lewej) ze znacznym pogrubieniem śluzówki, niemal bezpowietrzne z pienistym płynem. Ujścia obustronnie niedrożne. Zatoki szczękowe ze znacznym pogrubieniem śluzówki, prawa niemal bezpowietrzna, lewa po wietrzna w połowie objętości z pienistym płynem. Ujścia obustronnie niedrożne. Widoczne ubytki przyśrodkowych ścian zatok szczękowych. Kostna przegroda nosa skrzywiona w lewo z ostrogą kostną modelującą małżowiny nosowe środkową a zwłaszcza dolną lewą. Pogrubienie śluzówki małżowin nosowych i przewodów nosowych zwężające drożne światło przewodów nosowych. Nozdrza tylne drożne. Pneumatyzacja małżowin nosowych środkowych ich głowy niemal w całości wypełnione pogrubiała śluzówką i płynem. Poza tym małżowiny nosa bez anomalii oraz atypowego ułożenia. Lewy i prawy przewód nosowo-łzowy niedrożny
KOBIETA, 43 LAT 12 miesięcy temu

Sam oceniam TK zatok. Nie znam Twoich dolegliwości. Być może nie zoperowana o czasie skrzywiona przegroda nosa powoduje zaburzenia jego drożności . Drożność nosa jest niezbędnym warunkiem prawidłowego przewietrzania zatok i ich kondycji. Przyjedź.