Jak postępować przy takim wyniku TK zatok?

Dzień dobry ostatnio miałam tomograf zatok i w opisie było napisane. Masywne, okrężne zapalne pogrubienie śluzówki w prawej zatoce szczękowej z pienistą wydzieliną zapalną z niedrożnym kompleksem ujściowo-przewodowym. Na ścianie bocznej lewej zatoki szczękowej odcinkowe zapalne pogrubienie śluzówki. Niewielkie, przyścienne zmiany zapalne w lewej zatoce czołowej z niedrożnym spływem z zatoki. Nozdrza tylne obustronnie drożne. Widoczny rysunek nosogardła symetryczny, bez zmian. Prawostronny przewód nosowy dolny zwężony przez zapalny obrzęk małżowiny nosowej. Małżowiny nosowe bez anomalii oraz atypowego ułożenia. Przegroda nosa i kolec nosowy lekko esowato wypukłe na lewą stronę. Kościec bez cech destrukcji, bez widocznych zmian. I mam pytanie jakie są sposoby leczenia tego

Wymaga Pani konsultacji laryngologicznej i ustalenia pochodzenia procesu zapalnego. Trudno powiedzieć więcej nie znając przyczyn wykonania badania.