Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie badania możemy jeszcze wykonać żeby ustalić przyczynę kataru?

Dzien dobry, syn (13 lat) od ok 4 lat ma ciagly katar. Laryngolodzy ( byliśmy już u 4) w badaniu nie stwierdzili co może go powodować, wykluczyliśmy alergie, sterydy nie pomagaja, antybiotyki tez nie. Dostalismy skierowanie na tk zatok (bez kontrastu). Ostatnio syn mial robiona serie przeswietlen rtg w związku ze złamaniem obojczyka. Czy możemy w związku z tym wykonać zamiast tk rezonans magnetyczny zatok czy rezonans nie jest tak dokładnym badaniem w przypadku zatok? Jakie badania możemy jeszcze wykonać zeby ustalić przyczynę kataru, czy wymazy np na gronkowca czy jakieś badania z krwi? Pozdrawiam
KOBIETA, 46 LAT 2 miesiące temu

Wskazania do zabiegu leczenia zatok

Wiele osób musi zmagać się z przewlekłym zapaleniem zatok. Jak sobie radzić przy takim schorzeniu? Czy tabletki wystarczą? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są wskazania do zabiegu leczenia zatok.

Rezonans magnetyczny zatok często przekłamuje i nie nadaje się do ich oceny. Tomografia komputerowa zatok to z kolej dawka promieniowania rentgenowskiego równa 160 ciu zdjęć klatki piersiowej! Nie róbcie tego! Przyjedźcie, może zadzwońcie?

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy