Jakie badania możemy jeszcze wykonać żeby ustalić przyczynę kataru?

Dzien dobry, syn (13 lat) od ok 4 lat ma ciagly katar. Laryngolodzy ( byliśmy już u 4) w badaniu nie stwierdzili co może go powodować, wykluczyliśmy alergie, sterydy nie pomagaja, antybiotyki tez nie. Dostalismy skierowanie na tk zatok (bez kontrastu). Ostatnio syn mial robiona serie przeswietlen rtg w związku ze złamaniem obojczyka. Czy możemy w związku z tym wykonać zamiast tk rezonans magnetyczny zatok czy rezonans nie jest tak dokładnym badaniem w przypadku zatok? Jakie badania możemy jeszcze wykonać zeby ustalić przyczynę kataru, czy wymazy np na gronkowca czy jakieś badania z krwi? Pozdrawiam

Rezonans magnetyczny zatok często przekłamuje i nie nadaje się do ich oceny. Tomografia komputerowa zatok to z kolej dawka promieniowania rentgenowskiego równa 160 ciu zdjęć klatki piersiowej! Nie róbcie tego! Przyjedźcie, może zadzwońcie?