Czy ta tomografia komputerowa jest konieczna?

Witam.Od jakiegoś czasu mam krótkotrwałe(kilkuminutowe)bóle głowy z prawej strony. Czasami towarzyszy im rozpieranie w prawym uchu. byłam na rezonansie głowy angio i mam prawą zatokę szczękową wypełnioną wydzieliną.Staramy się o dziecko i laryngolog po badaniu powiediał, że wszystko wygląda ok, ale jak nie jestem w ciąży to zleci mi tomografię komputerową.Moje pytanie, czy ta tomografia komputerowa jest konieczna?Bo nie chce się niepotrzebnie poddawać promieniowaniu i przerywać starań o dziecko.

RM czasami przekłamuje jeżeli chodzi o zatoki. TK jest dokładniejsze w badaniu części kostnych twarzoczaszki a więc i zatok. Jeżeli nie masz żadnych dolegliwości a więc ropnego kataru to nie rób TK zatok.