Guzy na tarczycy a częste omdlenia

Czy ktoś wie co mogą oznaczać takie omdlenia? Moja mama je ma, występował taki okres, że miała je często, ale nie były tak silne - zasłabnięcie, opadnięcie z sił, któremu towarzyszył brak wzroku przez ten czas. Dzisiaj natomiast obudziła mnie wołaniem, że mdleje. Mówiła, że nie widzi i pytała gdzie jest. Rozmowa z nią nie była łatwa, często mruczała pod nosem. Przed tym wymiotowała. Chwilę po wstaniu to się powtórzyło. Wiem, że mama miała guzy na tarczycy, o innych chorobach nic. Co to może być?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn moze być wiele. Sadze ze konieczne jest udanie sie do szpitala lub wezwanie pogotowia ratunkowego przy takich objawach.

Pewnie dochodzi do okresowych spadków ciśnienia tętniczego krwi ---- to może być spowodowane pośrednio tylko hormonami tarczycy. Wskazana jest jednak w pierwszej kolejności wizyta u Kardiologa i USG tętnic domózgowych.