Ile trwa naprawa DNA w komórce po wykonaniu zdjęcia rtg?

Witam. Ile trwa naprawa dna w komórce po wykonaniu zdjęcia rtg? Są to godziny, czy wręcz miesiace? Gdzieś czytałam że mogą to być nawet lata...a co z uszkodzeniami powstającymi codziennie w dna, gdyby tak było to by się to wszystko nie kumulowało?

Witam serdecznie,

Przede wszystkim istnieje możliwość uszkodzenia DNA pod wpływem promieniowania jonizującego ale nie musi dojść do takiego uszkodzenia w trakcie badania RTG. Proszę się nie stresować i denerwować jeśli chodzi o badanie RTG.

Pozdrawiam.