Jak interpretować wynik badania tarczycy u osoby z wahaniami nastroju?

Witam, Badania krwi wykonane dwukrotnie w odstępie miesiącu wykazały nadczynność tarczycy. TSH 0.005 przy normie w dolnej granicy 0.35, ft3 4.12 przy normie do 3.18 oraz ft4 1.53 przy normie 1.48. Nie mam żadnych objawów somatycznych (zweryfikowane u endokrynologa) natomiast występują wahania nastrojów oraz rozdrażnienie a także słaba pamięć i problemy w koncentracji. To jet bardzo męczące chociaż do tej pory przyczyny szukałam w cyklu miesiączkowym. Czy to możliwe że to przez chorobę tarczycy?

Mówi Pani, że nie ma żadnych objawów somatycznych, jak rozumiem ze strony tarczycy? i że zweryfikowała to Pani u endokrynologa. To ważna informacja, że wykonała Pani badania i porozmawiała o nich z lekarzem. W kwestii objawów które Pani opisuje jako wahania nastrojów, rozdrażnienie, problemy z pamięcią - może warto o tym porozmawiać z psychologiem i zasięgnąć jego porady, wspólnie się zastanowić nad tym co się dzieje i co z tym zrobić aby poczuć się lepiej, swobodniej, bezpieczniej...

pozdrawiam
Anga Aleksandrowicz