Jak leczyć przetokę po usunięciu ropnia włosowatego?

Witam.U mojej córki po rozcieciu ropnia włosowatego utworzyła się przetoka.Z informacji jakie posiadam wiem ,że leczenie przetok odbywa sie operacyjnie.Jakie badania powinna wykonac w celu jak najdokładniejszego określenia typu przetoki, przed zabiegiem i jaki rodzaj zabiegu eliminuje jak najwiekszą ilość możliwych powikłan i ewentualnego nawrotu przetoki.Dziękuję i pozdrawiam.

Leczenie przetok to skomplikowany rodzaj zabiegu uzależniony od samej przetoki. Proszę trzymać się chirurga dziecięcego z doświadczeniem i zaufać jego zdolnościom i wiedzy. Samodzielne podejmowanie decyzji jest tutaj niefrasobliwe. Nie narzuci Pani sposobu wykonania zabiegu lekarzowi. Najważniejsze, żeby córkę wyleczył.