Jak nauczyć dziecko jest kaszki?

Witam mój syn własnie kończy 10 miesięcy, jest pogodnym, dobrze rozwijającym się dzieckiem, ale mam bardzo duży problem z karmieniem. Karmię syna piersią i to jest jedyne pożywienie jakie przyjmuje. Wszelkie próby podania mu kaszek, deserków, obiadków ze słoiczków czy gotowanych kończy się zamykaniem buzi. Próbowałam go przegłodzić, i podać mu zupkę czy obiadek ale on jest w stanie wytrzymać nawet 8 godzin bez jedzenia, i czeka na mleczko. Syn je tylko chrupki kukurydziane i pije soczki owocowe

Dobry wieczór,
rozszerzanie diety wymaga cierpliwości i konsekwencji. Czasami trzeba podjąć bardzo wiele prób zanim dziecko przyzwyczai się do zmiany charakteru posiłków. Proponowałabym również zrezygnować z podawania soków owocowych, które istotnie zaburzają poczucie głodu i sytości u dziecka. Gdyby kolejne próby nie udawały się wskazana byłaby porada psychologa i neurologopedy zajmujących się zaburzeniami karmienia u dzieci.