Jak odczytać wynik badania moczu 22-miesięcznego dziecka?

proszę o interpretację wynikówmoczu córki ( 22 miesiące ) wyniki robione po 5 dniach wymiotów . ciężar właściwy 1005 kg/l przejrzysty , barwa słomkowa pH 7 leukocyty 5-10 erytrocyty świeże 0-1

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Leukocyty w moczu mogą świadczyć o zakażeniu układu moczowego. Taki wynik zawsze należy oceniać w kontekście stanu klinicznego pacjenta, dlatego powinna Pani udać się na wizytę kontrolną z dzieckiem do lekarza.