Jak ograniczyć lub wstrzymać popęd płciowy?

Dzień dobry, proszę powiedzieć, w jaki sposób można znacząco ograniczyć, albo całkowicie wstrzymać popęd płciowy? Proszę tylko o odpowiedź na to pytanie, jest to moja indywidualna decyzja, której nie zamierzam zmienić. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że szanuję Pana decyzję i postaram się odpowiedzieć na Pana pytanie.

Obawiam się, że odpowiedź nie jest prosta, ze względu na to, że popęd jest czymś wrodzonym i nasz świadomy wpływ jest bardzo ograniczony.
Najbardziej skuteczne jest przyjmowanie odpowiednich leków. Należy jednak pamiętać, że wiąże się to zawsze z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych i decyzja o ich przyjmowaniu powinna zostać skonsultowana z lekarzem. Zdecydowanie odradzam kupowania leków w internecie - są to niesprawdzone (a często nieskuteczne) środki, które mogą wyrządzić poważne szkody w organizmie.

Poza farmakologiczne metody wiążą się z unikaniem źródeł pobudzenia seksualnego. Wiąże się to z bardzo szczegółowym planowanie, analizą osób, miejsc, czynności, które mogą wiązać się z pobudzeniem. Do tego niezbędny jest swoisty "trening kontroli samego siebie".

Ze względu na powyższe oraz biorąc pod uwagę to, że decyzja, którą Pan podjął może mieć bardzo różne źródło - polecam skontaktować się ze specjalistą, który pomoże Panu zrealizować, to co Pan postanowił. Obawiam się, że bez pomocy odpowiedniej osoby, może być Panu bardzo trudno.

Pozdrawiam

Witam,

Ze względu iż przedstawia się Pan jako osoba zdecydowana na pohamowanie własnego popędu oraz ze względu na to iż nie jest prostą sprawą zahamować coś tak naturalnego i wrodzonego, polecam skorzystanie z pomocy specjalistycznej - zarówno farmakologicznej jaki i pomocy psychologa- psychoterapeuty ze specjalizacją seksuologii, który rozumiejąc i poznając lepiej Pana sytuację pomoże w wytworzeniu odpowiedniej siły woli i zachowań kontrolujących sytuację.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek