Jak poradzić sobie z bólem przy noszeniu aparatu ortodontycznego?

Witam. Od pół roku noszę aparat stały na górny łuk. W tym czasie doświadczyłam wielu bolesnych dolegliwości. Przeskakiwanie i lekki ból miałam od długiego czasu, wtedy stwierdzono po zdjęciach, ze wychodzą ósemki i przejdzie. W tej chwili nie mogę otworzyć buzi bez bólu, zjeść normalnie posiłku, czasem boli nawet w nocy w stanie spoczynku, blokuje się uniemożliwiając ruchy, często słyszę trzeszczenie w uszach. W tym czasie również przechodziłam (jak to określiło 2 stomatologów, chirurg szczękowy i neurolog) ucisk na nerw trójdzielny, przyczyn podawanych tysiąc. Nacierpiałam się strasznie. Ortodonta kombinuje, skanuje (wizyta co 2 tyg.), robi zdjęcia i nic. Tylu lekarzy i żaden nie nazwał delegliwość i do dziś nie wiem jak to leczyć. Ortodonta mówi, ze pierwszy raz widzi taki przypadek, że stawy są bardzo zniszczone i proponuje szynę odbarczającą (nie tanią) na dolną szczękę. Piszę, bo potrzebuję konsultacji, czy szyna jest złotym środkiem, czy mam szukać pomocy u kogoś innego, bo mam przeczucie, że szyna tutaj już nie pomoże. Dziękuję z góry za pomoc.

Opisane przez Panią objawy sugerują zwyrodnienie stawu skroniowo żuchwowego a także niestabilność zespołu stawu krzyżowo biodrowego, wadę postawy, asymetrię czaszkowo zgryzową i towarzyszące im napięcie mięśni twarzy i szyi. Wskazane jest kompleksowe leczenie chirodontyczne. Pozdrawiam