Co robić z tym osadem na zębach?

Dzień dobry, mam ogromny problem i bardzo proszę o pomoc. Dwa lata temu nosiłam aparat ortodontyczny. Wszystko jest w porządku oprócz tego, że mam ogromny problem z osadem nazębnym. Na dolnych jedynkach tworzą się brzydkie i widoczne szare plamy, które powstają już w miesiąc po higienizacji zębów! Byłam na konsultacji u stomatologa, na pewno nie mam zdartego szkliwa. Co to może być? Dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 32 LAT 4 tygodnie temu

Może cement po aparacie nie został w całości usunięty. Trzeba ocenić w dużym powiększeniu pod mikroskopem. Są osoby z dużą skłonnością do osadów, może będą potrzebne częściej higienizacje. Proszę pamiętać aby czyszczenie było wykonane prze higienistkę która pracuje w lupach. Profesjonalne czyszczenie trwa około 1h, czasem dłużej.