Jak postąpić podczas wstrząsu anafilaktycznego?

Witam, moje dziecko jest alergikiem. M trzy latka. Obawiam się, że moze np. po użądleniu czy zjedzeniu jakiejs potrawy dostać wstrządu anafilaktycznego. Jkak postąpić w takiej sytuacji, aby pomóc synkowi?

Witam. Przede wszystkim należy wykonać odpowiednie testy alergiczne i zweryfikować czy dziecko jest uczulone na jad owadów. Jeśli tak wskazane jest posiadanie w domu specjalnych penów z adrenaliną której wstrzyknięcie umożliwia natychmiastowe udrożnienie dróg oddechowych. Takie zestawy może przepisać pediatra. Oczywiście kluczowe w przypadku reakcji alergicznej na ukąszenie owada jest wezwanie natychmiastowej pomocy lekarskiej.