Jak postępować przy tej małopłytkowości?

Witam. Mam lat 60 od kilku lat jestem pod obserwacją bez leczenia na małopłytkowosc. W związku z pandemią mam utrudniony dostep dom lekarza hematologab W okresie jednego roku miałem robione 4 pomiary płyetek krwi które systematycznie się pogarszaja i tak 58tys rok temu potem 48,,,33...a w tym tygodniu 22 tysiace. uzyskałem porade telefoniczna : zażywać Rutinosscorbin a w razie krwotoków zgłosić się na najbliższy SOR...powtarzac badania co dwa tygodnie i...koniec.Trochę mnie to niepokoi.
MĘŻCZYZNA, 59 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Duże znaczenie przy małopłytkowości odgrywa dieta - odpowiednio skomponowana dostarczą witamin oraz składników mineralnych. Warto uwzględnić produkty zawierające kwas foliowy, obok witaminy C (zalecony Rutinoscorbin) również B12, D, K. Ważne jest również zwiększenie w diecie (lub suplementacja) kwasów z rodziny omega-3 oraz chlorofilu. Liczy się nie tylko co jemy ale również jak przygotowujemy posiłki, by zminimalizować utratę składników odżywczych.

Ziołolecznictwo może stanowić doskonałym w przypadku małopłytkowości uzupełnienie diety. Gdyby wynikła taka konieczność zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty