Jak postępować przy tej małopłytkowości?

Witam. Mam lat 60 od kilku lat jestem pod obserwacją bez leczenia na małopłytkowosc. W związku z pandemią mam utrudniony dostep dom lekarza hematologab W okresie jednego roku miałem robione 4 pomiary płyetek krwi które systematycznie się pogarszaja i tak 58tys rok temu potem 48,,,33...a w tym tygodniu 22 tysiace. uzyskałem porade telefoniczna : zażywać Rutinosscorbin a w razie krwotoków zgłosić się na najbliższy SOR...powtarzac badania co dwa tygodnie i...koniec.Trochę mnie to niepokoi.

Duże znaczenie przy małopłytkowości odgrywa dieta - odpowiednio skomponowana dostarczą witamin oraz składników mineralnych. Warto uwzględnić produkty zawierające kwas foliowy, obok witaminy C (zalecony Rutinoscorbin) również B12, D, K. Ważne jest również zwiększenie w diecie (lub suplementacja) kwasów z rodziny omega-3 oraz chlorofilu. Liczy się nie tylko co jemy ale również jak przygotowujemy posiłki, by zminimalizować utratę składników odżywczych.

Ziołolecznictwo może stanowić doskonałym w przypadku małopłytkowości uzupełnienie diety. Gdyby wynikła taka konieczność zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl