Jak skutecznie ochronić się przed różnymi wirusami i bakteriami na siłowni?

Witam korzystam z siłowni, wiadomo korzysta z niej wiele osób. Stykam się tam z rożnymi wirusami, bakteriami i grzybami. Pod prysznic ubieram klapki i staram się nie dotykać kurków, a jak już to dokładnie myje ręce. Moje pytanie brzmi w jakiej temperaturze, prać ręczniki i ciuchy po ćwiczeniach i myciu. W jakiej temperaturze prać bym mogła być spokojna że wszystkie "zarazki" zostały usunięte??.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można popadać w paranoję. W takiej sytuacji konieczna jest normalna higiena. Co do temperatury to standardowy proszek w temperaturze 40 stopni powinien być skuteczny.