Jak zadbać o szorstką skórę na łokciach?

Co mogę zrobić, by nie mieć szorstkiej skóry na łokciach. Krem nawilżający z masłem shea do łokci nie wygładziła mi skóry na łokciach.

Oprócz kremów warto robić peeling, który złuszczy obumarły naskórek. Pomocne bywa także przecieranie plasterkiem cytryny - zawarty w niej kwas zmiękcza i rozjaśnia. Proszę także wyeliminować czynniki podrażniające: opieranie się na łokciach, szorstkie swetry.

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
proszę połączyć krem z masłem shea z uprzednim wykonaniem peelingu - składniki aktywne będą wówczas miały możliwość głębszego wniknięcia w skórę. Proszę spróbować kremów z mocznikiem. Dobrze sprawdzają się także okłady z parafiny.

Dzień dobry,

Przede wszystkim przed aplikacją kremu zalecam wykonanie peelingu.
Dzięki niemu pozbędziemy się martwych komórek naskórka - a składniki aktywne zawarte w preparacie będą lepiej absorbowane przez skórę.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska