Czy powinnam się obawiać zakażenia?

Dzień dobry. Angelika lat 28. Dzisiaj byłam wykonać brwi permanentne w salonie będąc ogólnie w stanie średnim bo mam kaszel mokry, który mnie męczy z 1,5 tygodnia bez żadnych innych objawów. Zgłaszając wcześniej pani, która wykonuje zabieg mówiła, że kaszel nie ma wpływu na sam makijaż więc się zgodziłam będąc w maseczce. Troszkę poczytałam i się zaczęłam strasznie bać bo chce iść do lekarza bo męczy mnie ten kaszel(pewnie jestem przezibiona) I że dostanę zrypki. I przede wszystkim boje się zakażenia. Nie wiem co teraz jak trwać w gojeniu i jak zdrowieć przy tym gojeniu.
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

W czasie obniżenia odporności nie powinno się wykonywać tatuaży.

Przeziębienie plus makijaż permanentny może doprowadzić do pogłębienia choroby, a przy tym także utrudnić gojenie się skóry.

Proszę zgłosić się na wizytę kontrolną do lekarza.

Proszę również zacząć dbać o odporność.

Zapraszam do artykułu:

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/jak-wzmocnic-odpornosc-organizmu%3famp=1

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska