Jaki lek skutecznie usunie owsiki?

10letni syn ma owsiki.są zauważalne gołym okiem, są na zewnątrz odbytu prawie - syn pocierając palcem po odbycie pokazł mi je.lekarz przepisała lek pyrantoleum 250 mg.w dawce 1,5 tabletki raz na dwa tygodnie i tak 3 razy ( czyli półtoraj tabletki co dwa tygodnie ) podałam w południe, zachowuję wszelkie wzmożone zasady higieny ...wieczorem przy kąpieli znowu owsiki na palcu syn mi pokazał. Zastanawiam się czy to odpowiedni lek czy prawidłowe dawkowanie...??? a może coś innego dokupić?

Lek. Tomasz Budlewski

trzeba chwilkę poczekać do zadziałania leków. jeżeli objawy są nadal konieczna jest wizyta u lekarza pediatry ponownie.