Jaki poród w moim przypadku będzie bardziej bezpieczny?

Dzień dobry, mam 29 lat. Obecnie jestem w 3ciazy, 19tydz 5dzien. Jestem po dwóch artroskopiach kolan, niestety po blokad ach do kręgosłupa kiepsko do chodziłam do siebie. Oprócz tego mam problemy z kręgosłupem, 2kregozmyki I stopnia, dehydratacje krążków miedzykregowych , guzki schmorrla, obecność płynu w jamach stawów, przy kregozmykach okrężne wypukliny na ok 3mm, w odcinku l3-l5 uwypuklenia pierścieni włóknistych z modelowaniem worka oponowego, anomalia ilości kręgów lędźwiowych , dodatkowy krąg l6 lub lumbalizacja kręgu s1, dodatkowy staw między lewym wyrostkiem poprzecznym kręgu l6 a kością krzyżowa. Dodam że w kwestii kolan bardzo mi one dokuczają przy wchodzeniu pod górę czy w schodzeniu i wychodzeniu po schodach. Bralam leki regenerujące i na receptę i bez recepty i zastrzyki z kwasu hialuronowego i z żelem i nie ma żadnych efektów. Przechodziłam też przez rehabilitację i na kolana i na kregoslup i też efektów nie było. Artroskopie były we wrześniu 2017r i w lipcu 2018r. Chciałam tylko zapytać jaki poród w moim przypadku byłby bezpieczniejszy. Cesarskie cięcie czy poród siłami natury.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Możliwe że wskazany będzie poród drogą cięcia cesarskiego. Radziłbym skonsultować się z ortopedą, aby wystawił opinie dla ginekologa.