Jakie badania należy wykonać w kierunku nadkwasoty?

Witam. Chciałabym się dowiedzieć jakie badania należy wykonać w kierunku nadkwasoty/ niedokwasoty i ile to kosztuje.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Baniem w kierunku choroby refluksowej jest endoskopia górnego odcinka przewodu pokarmowego, czyli gastroskopia. Innym badaniem jest pHmetria. Jeśli uda się Pani na wizytę w ramach NFZ to badania będą bezpłatne. W przypadku wizyty prywatnej konieczne będzie zapoznanie się z cennikiem konkretnej placówki.