Czy to objawy kwasicy ketonowej?

Witam, mój syn ma rozpoznaną insulinooporność, rano zaczęło go bolec w dole klatki piersiowej/nadbrzuszu i pojawiły się zawroty głowy i mówił ze mu duszno. Czy to objawy kwasicy ketonowej? Czy wysiłek fizyczny może mieć na to wpływ?

Lek. Tomasz Budlewski

Może . Odnośnie objawów to jeżeli dziecko zgłasza duszność to nalezy
G udac się do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie moZna coś więcej powiedzieć . A kiedy był wysiłek?