Jakie jest prawdopodobieństwo, że zaszłam w ciążę z moim chłopakiem?

Witam! Mam 19 lat oraz mam do Państwa jedno, aczkolwiek ważne dla mnie pytanie, bardzo się tym stresuję i liczę na szybką odpowiedź. A więc, chodzi o to, że współżyłam z moim chłopakiem 3 dni z rzędu po kilka razy dziennie oraz mój chłopak kilka razy skończył we mnie, jednakże miałam wtedy dni niepłodne, a 2 dni po ostatnim stosunku dostałam miesiączki, która trwała około 4-5 dni, lecz na samym początku miesiączki, krew była w kolorze jasno-różowym, co mnie trochę zaniepokoiło. Dodam również, że biorę tabletki antykoncepcyjne od około 2 lat, aczkolwiek codziennie spóźniam się z braniem ich o kilka godzin, jednakże nigdy nie przekroczyłam spóźnienia liczącego 12 godzin, zazwyczaj są to spóźnienia 2-3 godzinne, maksymalnie 4-godzinne. Zrobiłam 2 testy ciążowe, jeden zrobiłam około 8-9 dni od ostatniego stosunku i wyszedł on negatywny, a drugi zrobiłam 15 dni po ostatnim stosunku oraz też wyszedł on negatywny. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży w moim przypadku? Pomocy!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

prawdopodobieństwo ciąży w Pani przypadku jest bardzo małe – głównie ze względu na to, że stosuje Pani doustną antykoncepcję hormonalną. Tabletki antykoncepcyjne cechują się dużą skutecznością, jeśli chodzi o zapobieganie ciąży, pod warunkiem, że stosuje się je zgodnie z zaleceniami producenta opisanymi w ulotce danego leku.

Kilkugodzinowe opóźnienia w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych nie powinny zaburzyć działanie tej formy antykoncepcji.

Możliwość ciąży jest u Pani tym mniej prawdopodobna, iż testy ciążowe, które Pani wykonała 8 i 15 dni po stosunku dają wynik negatywny. Najprawdopodobniej więc nie jest Pani w ciąży, choć dla pewności może Pani jeszcze sprawdzić poziom beta-HCG we krwi.

Temat opóźnień w przyjmowaniu pigułek antykoncepcyjnych został poruszony w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/co-robic-w-przypadku-spoznionej-tabletki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.