Katar, kaszel, osłabienie i stan podgorączkowy u niemowlęcia

Witam. Niemowle ma katar i kaszel oraz jest osłabione, troche marudne, tyle że nie cały czas. Katar troche ustępuje a kaszel sie nasilił. Byłam z synkiem u lekarza i powiedział że osłuchowo jest w porządku, przepisał syrop na kaszel, dodam jeszcze ze syn miał stan podgorączkowy 2 dni temu (37,2) a 5 dni wstecz został zaszczepiony. Moje pytanie jest takie czy powinnam sie martwić? czy te objawy faktycznie same ustąpią (tak powiedzial lekarz , że trzeba czekać).

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby przyjąć postawę wyczerpującą. Objawy same powinny ustąpić.