Czy można w ciąży stosować ten syrop na kaszel?

Dzień dobry, jestem w 18 tygodniu ciąży i od kilku dni jestem przeziębiona. Miałam wizytę u lekarza rodzinnego ale dostałam tylko zalecenie leczenia domowymi sposobami. Jednak bardzo męczył mnie kaszel, więc kupiłam syrop KASZLE-Q, który polecono mi w aptece. Na ulotce jest napisane że syrop jest dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Ale przeczytałam ze w składzie zawiera alkohol resztkowy (ok. 0,43 g alkoholu w 100 ml). Czy można go zatem stosować w ciąży ? Skład: Woda oczyszczona, sorbitol, fruktoza, wodno-alkoholowy ekstrakt z babki lancetowatej, wodno- alkoholowy ekstrakt z macierzanki, polisorbat 20, cytrynian trójsodowy, kwas cytrynowy, sorbinian potasu, benzoesan sodu, guma ksantanowa, ekstrakt wodny z bazylii, ekstrakt wodny z eukaliptusa, ekstrakt wodny z boswellii, aromat śliwkowy i miodowy, sukraloza, mentol, selen (selenian sodu pentahydrat).
KOBIETA, 25 LAT 4 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro producent syropu Kaszle-Q poinformował, że jest on bezpieczny w czasie ciąży, to tak zapewne jest. Skoro taka informacja została zawarta w ulotce bądź na opakowaniu, to produkt zapewne został przebadany pod tym kątem i uznany za odpowiedni w tym szczególnym okresie.

Najprawdopodobniej więc może go Pani stosować. W razie wątpliwości warto omówić tę kwestię z lekarzem prowadzącym ciążę bądź z lekarzem pierwszego kontaktu. W międzyczasie warto także wspomagać się domowymi sposobami.

O kaszlu w ciąży pisaliśmy w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/kaszel-w-ciazy-charakterystyka-kaszlu-co-stosowac-domowe-sposoby.

Odpowiedź eksperta na podobne pytanie umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-jakis-syrop-na-kaszel-ktory-mozna-stosowac-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.