Picie syropu z buraka na mokry kaszel

Witam! Mam chore gardło i od kilku dni męczy mnie paskudny mokry kaszel. Podczas kaszlu odrywa się wydzielina lecz wszystkiego co mi zalega nie mogę odkrztusić. Okropnie kaszle. Przygotowałam sobie i biorę na kaszel syrop z buraka. Czy takim domowym sposobem pozbędę się tego kaszlu czy lepiej udać się do apteki po jakiś inny syrop?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

obawiam się że sok z buraka może nie wystarczyć. Proszę udać się do lekarza POZ aby Panią osłuchał i zlecił lekarstwa.

Pozdrawiam

Jeżeli kaszel jest silny i trwa dłużej niż 3 dni koniecznie trzeba iść do lekarza, przecież może Pani mieć zapalenie oskrzeli. Lekarz może zalecić inhalacje lub konkretne leki.