Co zrobić w przypadku mokrego kaszlu?

Witam! Od 3 dni mam kaszel mokry z odrywającą się wydzieliną. Niestety kaszel z dnia na dzień się rozwija i kaszle coraz bardziej. W oskrzelach i gardle zalega dużo wydzieliny. Nie mogę wszystkiego odkrztusić, bo flegma raz się odrywa a raz nie. W pracy jak głęboko kaszle to brzmi groźnie jakby burza nadchodziła. Biorę domowy syrop z buraka, piję herbatę z miodem, ale coś nie bardzo pomaga. Jaki syrop sobie kupić?

Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.