Jak poradzić sobie z mokrym kaszlem u dziecka?

Dzień dobry! Dziecko (6 lat) przyniosło z przedszkola mokry kaszel. Po kilku dniach byłam z dzieckiem u pediatry i zaleciła podawać syrop. Dwa dni było lepiej i znowu dziecko zaczęło ponownie kaszleć. Niestety już drugi tydzień dziecko kaszle na mokro. Od czasu kiedy dziecko zaczęło kaszleć nie zaprowadzam go do przedszkola. Dziecku cały czas zalega flegma. Najgorzej jest rano, jak się obudzi. W łóżku zaczyna męczyć je kaszel i kaszle przez dłuższy czas. Flegma odrywa się bardzo, ale to bardzo opornie. Podłożyłam dziecku więcej poduszek pod głowę żeby nie leżało w łóżku na płasko. Od wczoraj podaję dziecku syrop Mucosolvan. Jak długo może trwać pozbywanie się flegmy? Czy konieczna jest kontrolna wizyta u pediatry?

Zdecydowanie wskazana byłaby kontrolna wizyta u pediatry. Niestety takie infekcje przedszkolne mogą się przedłużać, do 2óch tygodni. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle czas oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.