Uczucie drapania w gardle i mokry kaszel

Witam! Przez cały tydzień drapało mnie w gardle. Gdy w końcu drapanie w gardle przeszło, pojawił się uporczywy mokry kaszel. Już 2 dzień okropnie kaszle. Boli mnie klatka piersiowa od kaszlu. Nie mogę odkrztusić całej zalegającej wydzieliny, bo nie za każdym razem się odrywa. W nocy jak kaszel zacznie mnie męczyć to spać nie mogę. W ciągu dnia lepiej mi się odkrztusza. Czy mogę mieć zapalenie oskrzeli? Czy na taki kaszel pomoże mi syrop z apteki czy powinnam się udać już do lekarza?

Witam
zdecydowanie powinna Pani udac się do lekarza celem badania.
Możliwe zapalenie oskrzeli.
W przypadku kaszlu odrywającego się zaleca się syropy rozrzedzające wydzielinę, ułatwiające odkrztuszanie. Na noc można stosowac syrop przeciwkaszlowy

Pozdrawiam,
lek. A.Witkowska